News Date

W dniach 20-21 kwietnia2021 roku odbywa się finał XVI edycji Konkurs Fizyczne Ścieżki. Do tegorocznej edycji zostało zgłoszonych 59 prac przygotowanych przez 87 uczniów ze szkół z całego kraju. Wyniki zostaną ogłoszone w poniedziałek 26 kwietnia.

Do tegorocznego finału Konkursu zostały zakwalifikowane: 3 prace naukowe, 6 pokazów zjawiska fizycznego i 2 eseje. To już druga edycja Konkursu w nowej formule, którą wymusiła na nas pandemia. Konkurs został przeniesiony do przestrzeni wirtualnej i ku naszemu ogromnemu zadowoleniu zainteresowanie wydarzeniem nie spadło. Zarówno uczniowie jak i opiekunowie naukowi prac (najczęściej nauczyciele przedmiotu) wykazali się dużym zaangażowaniem i pomysłowością.

Szczegółowe informacje i filmy z prezentacją prac znajdą się na naszej stronie www.fizycznesciezki.pl po rozstrzygnięciu Konkursu, co nastąpi 26 kwietnia.

Za wszystkich trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Szczególne podziękowania składamy Jury Konkursu za poświęcony czas i rzetelną naukową ocenę, a także sponsorom, którzy kolejny raz przeznaczają nagrody dla zwycięzców.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

 

Logo konkursu